Днепр, Днепропетровск, фото Днепропетровска, новости Днепропетровска, фотостудия в Днепропетровске, афиша Днепропетровска, выставки, работа в Днепре, образование, транспорт в Днепре
ГлавнаяНовостиАнонсыПубликацииТеатральная афишаОбразованиеУслугиЗдоровьеОтдых
ВыставкиДоска объявленийФотогалереяТранспортНовостройкиКулинарияРаботаПартнеры

Афиша

BLOGGER DAY 2020Анонсы и события в Украине

Дата проведения мероприятия
29.04.2016 - 22.05.2016
Виставка творів Олександра Погорілого (1966 – 2014) «Живопис. Графіка»

Место проведения мероприятия
в Дніпропетровському художньому музеї , вул. Шевченка, 21


29 квітня о 16:00 в Дніпропетровському художньому музеї відбудеться відкриття довгоочікуваної виставки творів дніпропетровського художника Олександра Погорілого.

Унікальність прийдешньої виставки, перш за все, в унікальності таланту самого автора. Однак особливості їй додає ще й той факт, що з часу його першої персональної виставки, експонованої в нашому ж музеї, це буде лишень третя, але вже, на жаль, не прижиттєва виставка творів живопису та графіки самобутнього художника.
Олександр Погорілий народився 11 квітня 1966 року в Дніпропетровську, де у 1983 році закінчив загальноосвітню школу й відтак навчався на фізико-технічному факультеті Дніпропетровського державного університету (1983 – 1986). Опісля навчання у виші, не маючи жодної фахової художньої підготовки, почав пізнавати творчість різних всесвітньовідомих митців та наважився на створення власних композицій.

Активний творчий період талановитого художника-самоука (1987 – 1998) виявився досить плідним. За цей час ним було створено біля сотні картин в різних жанрах, а також організовано дві персональні виставки: у Дніпропетровському художньому музеї (1993) та у галереї «ХІЛАРІС» (Дніпропетровськ, 1998).

Наступні роки Олександр працював на будівництві, тож творча активність художника значно знизилася. Та, очевидячки, така певна «перерва» виявилася необхідною для митця й підвела його до наступного життєвого етапу — періоду спостереження, пізнання, заглиблення, аналізу, рефлексій.

І вже в 2010-х роках Олександр Погорілий віддається створенню робіт переважно в графічних техніках (папір, олівець, кольорові олівці), виконує автопортрети, портрети синів та повторення (відтворюючи у пам’яті) натюрмортів. 1 червня 2014 року Олександр Погорілий пішов з життя у віці 48 років.

Створені за такий, відносно, недовгий творчий період картини художника, на щастя, не припадають пилом десь у майстерні чи на горищі, а продовжують жити «власним життям» у приватних колекціях як в Україні, так і за її межами (Польща, Росія, Словаччина, Хорватія, Австрія, Німеччина, Ізраїль).

Експоновані на виставці живописні та графічні роботи різних років, виконані переважно в жанрах портрету та натюрморту, а також пейзажу, хоч почасти відтворюють картину світу, такого світу, яким він поставав в очах та відчуттях Олександра Погорілого.

Художник-самоук, що володіє неабиякою чуйністю та проникливістю, має одну надто вагому перевагу над творчим арсеналом митців академічного виховання — правдивість. Адже, як зауважував Марк Ротко, живопис не є зображенням досвіду — живопис і є досвід.

Відвертість і непідробність у створенні художніх образів вражає. Особисте відчуття, переживання і спроба осмислення дійсності за допомогою живопису — головне завдання автора. Звідси в його роботах і довершеність композиційного рішення, і цілісність образу, і природна — а не «грамотна» — співзвучність колористичного рішення. Саме тому кожна робота Погорілого, незалежно від жанру, — завершена картина. Адже далеко не будь-який пейзаж чи портрет навіть досвідченого професійного художника можна вважати картиною. Твори Олександра, заворожуючи своєрідною таємничістю і неповторністю, одночасно апелюють і до почуттів, і до розуму глядача. Й чи не тому вони так по-різному впливають на кожного з нас.

Відкриття відбудеться 29 квітня 2016 р. о 16:00
Виставка діє до 22 травня 2016 року
Адреса музею: вул. Шевченка, 21
Музей працює з 10:00 до 17:30 (каса до 17:00)
вихідні: понеділок, вівторок
Тел. 744-60-35, 47-33-38Вернуться в раздел Анонсы и события в Украине >>>

Просмотреть архив событий >>>
Рекомендуем
Synevo 01


Курортно-гостиничный комплекс "Солнечная" Затока, Каролино-Бугаз, Одесская область

АНГЛИЙСКИЙ КЛУБ СЭМ в Днепропетровске

Письменные переводы

Безвиз. Биометрический паспорт. Проблемы
ГлавнаяНовости Днепропетровска • • Театральная афиша


По вопросам размещения,
сотрудничества и рекламы обращайтесь:
e-mail: prodneprsite@gmail.com

Администрация сайта не несет ответственности
за размещенную информацию в разделах объявлений и форуме.