Днепр, Днепропетровск, фото Днепропетровска, новости Днепропетровска, фотостудия в Днепропетровске, афиша Днепропетровска, выставки, работа в Днепре, образование, транспорт в Днепре
ГлавнаяНовостиАнонсыПубликацииТеатральная афишаОбразованиеУслугиЗдоровьеОтдых
ВыставкиДоска объявленийФотогалереяТранспортНовостройкиКулинарияРаботаПартнеры

Афиша
фестиваль інноваційного кіно у Дніпрі

Ніно Катамадзе в Дніпрі



Новости Днепропетровска и Украины на сайте www.prodnepr.dp.ua

[Дата размещения новости на сайте 2023-10-09 10:05:40]
Як звичайна металобаза родом із Дніпра стала домом для тисячі українців

[ полный текст новости ]
Чи міг звичайний металосервісний центр перетворитися на дім, в якому готують млинці, виховують дітей з дитячого будинку і вирощують на подвір’ї огірки? До повномасштабного вторгнення здавалося, що ні. Але 320 таких центрів стали домом для майже тисячі родин зі сходу. На території центрів не припиняється процес металообробки і перевезення металу, але в офісних приміщеннях тепер стоять розстелені ліжка, повні речей шафи, мікрохвильовки і пральні машинки.

Українці, які там живуть створили свій графік чергувань, обрали старшого на поверсі і навіть посадили собі город.

- Так історично склалось, що наші металосервісні центри розташовані буквально у кожному населеному пункті України (зараз 37 оптових та більше 280 роздрібних торгових точок), – Розповідає Ірина Світлична з «АВ метал груп», компанії яка і започаткувала ініціативу перетворення металобаз у домівки для вимушених переселенців.

– Першою хвилею «гостей» стали співробітники та їхні родини, але новина про безкоштовний прихисток швидко розповсюдилась, і до нас почали їхати буквально усі – з Луганської, Донецької областей, Маріуполя, Херсона тощо.

Тоді, весною 2022-го, пусті офісні кімнати переробили на житлові кімнати, склад – на гостинний хол.

Металобаза у Кропивницькому стала перевалочним пунктом на 2-3 дні для людей, які тікали зі східних до західних регіонів.

На базах у Львові та Івано-Франківську деякі люди зі своїми тваринами живуть вже більше року. Їм пообіцяли, що вони зможуть знаходитися там до кінця війни.

В Олександрії на прохання літніх жінок з Бахмуту керівництво компанії прямо на території металосервісних центрів організувало цілі городи, аби люди могли за звичкою саджати овочі. Для родин з дітьми біля кожного шелтеру є дитячий майданчик та окрема дитяча кімната для ігор та навчання.

«Що тут у вас? Мене з квартири виганяють»

Леонід Петрович Костенко – колишній депутат і директор заводу у Слав‘янську. Після вибуху на вокзалі у Краматорську чоловік разом із дружиною за півдня виїхали у Кіровоградську область. За тиждень він отримав від сусідів фотографію вщент зруйнованого будинку, де не залишилося фундаменту. Через нервову напругу, дружина Леоніда Петровича захворіла на онкологію. Родина опинилася в Олександрії, почала знімати квартиру. Аж раптом з Польщі повернулися господарі, довелося шукати нове житло.

«Я випадково знайшов шелтер. Коли він будувався, моя машина у ста метрах стояла, я її тут паркував на території, – розповідає Леонід Петрович. – Я зайшов всередину, говорю: «Як до вас тут потрапити? Бо з квартири виганяють. Я би яму вдома у Слов’янську вирив і жив би там, але дружину треба оперувати». Мене пустили жити безкоштовно».

Крім Леоніда Петровича, в Олександрії живе родина Олександра з Нової Каховки. Він приїхав у шелтер також ще не етапі будівництва.

«Мені сказали: «Збереш собі ліжко – матимеш, на чому спати», – посміхається чоловік. Він допомагав збирати для всіх меблі. Зараз ще й влаштувався працювати на саму металобазу.

У Львові та Хриплині Івано-Франківської області комендатками працюють Наталя та Леона – обидві переселенки з Сєвєродонецька.

«Настільки бомбили це місто… Цей гуркіт досі в голові. Не було світла, газу, зв’язку, закінчувалася їжа, повилітало скло, коли ми виїжджали. Горіли будинки, гинули люди, замерзали у підвалах. Ми розуміли: або теж замерзнемо, або будемо тікати», – розповідає Леона, комендантка шелтеру у Хриплині. На її місці мала працювати її подруга з Северодонецька, яка розповіла про шелтер. Проте вона повернулася у рідне місто за речами і вже не змогла звідти виїхати.

«Оце у нас один притулок, додому вертатися нікуди»

Ніна Полякова з Лиману, вона агрономка. Має старшу доньку, онука і трьох прийомних дітей: Настю, Андрія і Олю. Її четвертий прийомний син 15-річний Толік нещодавно помер. Поїхав із шелтера у коледж, там стався серцевий напад.

На очах двох інших її дітей, Андрія та Олі, вже під час великої війни загинув їхній батько.

«Ми побачили відео по місцевому лиманському телеграм-каналу, що двоє дітей залишились без батька. Прилетіла ракета, він не встиг забігти в підвал і його вбило, – згадує Ніна. – Після смерті Толіка… Ми забрали собі цих діток. Живемо зараз усією великою родиною вже рік у шелтері. Як були обстріли Львова, я тут ловила малих, страшно було їм».

Лиман зараз деокупований, проте це сіра зона, повертатися туди небезпечно, тим паче, будинок родини Полякових знищений трьома снарядами. Поки що сім’я залишається у шелтері: влаштовує у ньому дні народження, різні дитяча свята, дні пиріжків.

«Додому вертатися нікуди. Квартири у Львові дуже дорогі. Хтозна, як буде, живемо одним днем», – пояснює Ніна.


Вернуться в каталог новостей Днепропетровска и Украины



Последние новости Днепропетровска

[Дата размещения новости на сайте 2024-04-20 06:58:28 ]
Загиблі, постраждалі, понівечені будинки та інфраструктура: наслідки ворожої атаки на область
Загиблі, постраждалі, понівечені будинки та інфраструктура: наслідки ворожої атаки на область
полный текст новости Загиблі, постраждалі, понівечені будинки та інфраструктура: наслідки ворожої атаки на область

[Дата размещения новости на сайте 2024-04-15 20:41:38 ]
Плавці-паралімпійці з національної збірної провели тренування для воїнів
У басейні Кам’янського плавці-паралімпійці з національної збірної провели тренування для воїнів, які протезуються в області
полный текст новости У басейні Кам’янського плавці-паралімпійці з національної збірної провели тренування для воїнів, які протезуються в області

[Дата размещения новости на сайте 2024-04-15 08:14:51 ]
Петриківський розпис - для захисників України
На Дніпропетровщині понад півтисячі захисників і захисниць відвідали виїзні майстер-класи з Петриківського розпису
полный текст новости На Дніпропетровщині понад півтисячі захисників і захисниць відвідали виїзні майстер-класи з Петриківського розпису

[Дата размещения новости на сайте 2024-04-07 12:19:19 ]
Криворіжжя приєдналося до обласного проєкту ТитаниUA
Криворіжжя приєдналося до обласного проєкту #ТитаниUA
полный текст новости Криворіжжя приєдналося до обласного проєкту #ТитаниUA

[Дата размещения новости на сайте 2024-04-01 21:32:28 ]
Вперше на Дніпропетровщині дитині трансплантували нирку
Вперше на Дніпропетровщині дитині трансплантували нирку
полный текст новости Вперше на Дніпропетровщині дитині трансплантували нирку

Рекомендуем
Synevo 01


Курортно-гостиничный комплекс "Солнечная" Затока, Каролино-Бугаз, Одесская область

АНГЛИЙСКИЙ КЛУБ СЭМ в Днепропетровске

Письменные переводы

Безвиз. Биометрический паспорт. Проблемы












ГлавнаяНовости Днепропетровска • • Театральная афиша






По вопросам размещения,
сотрудничества и рекламы обращайтесь:
e-mail: prodneprsite@gmail.com

Администрация сайта не несет ответственности
за размещенную информацию в разделах объявлений и форуме.