Днепр, Днепропетровск, фото Днепропетровска, новости Днепропетровска, фотостудия в Днепропетровске, афиша Днепропетровска, выставки, работа в Днепре, образование, транспорт в Днепре
ГлавнаяНовостиАнонсыПубликацииТеатральная афишаОбразованиеУслугиЗдоровьеОтдых
ВыставкиДоска объявленийФотогалереяТранспортНовостройкиКулинарияРаботаПартнеры

Афиша
фестиваль інноваційного кіно у Дніпрі

Ніно Катамадзе в ДніпріКаталог компаний-партнеров
Вернуться в каталог компаний-партнеров>>>Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека імені Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія


Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека


Адреса: Україна, 49006, м.Дніпропетровськ, вул.Савченка,10
Тел./факс:(0562) 42-31-19
Сайт: www.libr.dp.ua
Сторінки у соц. мережах:
https://vk.com/club36660754
https://www.facebook.com/libr.dp.ua?ref=aymt_homepage_panel
http://libr-universalka.blogspot.com/


Заснована 22 травня 1834 року як губернська публічна бібліотека. В 2014 році ДОУНБ відсвяткувала 180-річний ювілей.
За змістом фонд бібліотеки – універсальний, і нараховує більше 3 мільйонів екземплярів документів. Бібліотека відповідає за формування та збереження краєзнавчої літератури та місцевих видань. Має рідкісні видання минулих століть про Катеринослав і Катеринославську губернію, місцеві періодичні видання, починаючи з окремих періодичних видань ХІХ ст.
Окремо у фонді зібрана колекція рідкісних і цінних видань до складу якої входять: стародруки кириличного та гражданського шрифтів (1651-1800 рр.), книги з автографами, екслібрисами, колекція періодичних видань ХVІІІ-ХХ ст., видань великого формату і мініатюрні книги, прижиттєві видання М.Ломоносова, М.Новикова, понад 100 книг з власних зібрань В.Флоринського, М.Чехової, А.Чепи, І.Євецької, М.Бречкевича, Є.Шведера.
Значна частина фонду ДОУНБ – патентна та нормативно-технічна документація, реферативні видання центрів науково-технічної інформації. Представлена література 127 мовами світу.
Основний вид діяльності ДОУНБ – бібліотечне та інформаційне обслуговування користувачів, соціокультурна і популяризаторська діяльність, науково-дослідна робота у галузі бібліотекознавства та бібліографії.
Електронний каталог книг та періодики ведеться з 1993 року і нараховує понад 1,5 млн. записів. Бібліотека – учасниця міжнародних корпорацій зі створення електронних бібліотечних ресурсів.
Бібліотека має редакційно-видавничий центр, де розробляється та видається власна інформаційно-рекламна продукція. Щорічно, з 1972 року, бібліотека готує календар знаменних та пам’ятних дат «Моє Придніпров’я», видає науково-допоміжні та рекомендаційні бібліографічні посібники переважно краєзнавчої тематики.
Бібліотека є міцним майданчиком для професійного навчання спеціалістів галузі, аналізує, прогнозує діяльність бібліотек області, надає практичну допомогу та інформаційну підтримку спеціалістам і студентам, що вивчають курс бібліографії, бібліотекознавства та інформації.
З 2003 року видається інформаційно-методичний збірник для бібліотечних фахівців області «Бібліотечна Дніпропетровщина», що виходить двічі на рік.
Бібліотека розвивається як інформаційний центр, має корпоративну комп’ютерну мережу (180 комп’ютерів). Створено 60 комп’ютерних робочих місць для користувачів з виходом до Інтернет-мережі. Функціонує власний веб Web-сайт (2000 р.): http://www.libr.dp.ua . Діє точка доступу Wi-Fi.
Для користувачів відкриті інформаційно-ресурсні центри: Центр правової інформації, Інформаційно-консультаційний центр з інтелектуальної власності, Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку», Центр художньої літератури, Канадсько-Український бібліотечний Центр, Регіональний тренінговий центр, Центр Європейської інформації та Центр слов’янської писемності і культури.
За рік загальна кількість читачів складає 45-48 тисяч, які відвідують бібліотеку біля 200 тис. разів і отримують 1 млн. 500 тис. документів.
У 2013 році бібліотека отримала почесне звання «Бібліотека року 2013» та стала переможцем Всеукраїнського конкурсу електронних каталогів на сайтах бібліотек України.Рекомендуем
Synevo 01


Курортно-гостиничный комплекс "Солнечная" Затока, Каролино-Бугаз, Одесская область

АНГЛИЙСКИЙ КЛУБ СЭМ в Днепропетровске

Письменные переводы

Безвиз. Биометрический паспорт. Проблемы
ГлавнаяНовости Днепропетровска • • Театральная афиша


По вопросам размещения,
сотрудничества и рекламы обращайтесь:
e-mail: prodneprsite@gmail.com

Администрация сайта не несет ответственности
за размещенную информацию в разделах объявлений и форуме.