Днепр, Днепропетровск, фото Днепропетровска, новости Днепропетровска, фотостудия в Днепропетровске, афиша Днепропетровска, выставки, работа в Днепре, образование, транспорт в Днепре
ГлавнаяНовостиАнонсыПубликацииТеатральная афишаОбразованиеУслугиЗдоровьеОтдых
ВыставкиДоска объявленийФотогалереяТранспортНовостройкиКулинарияРаботаПартнеры

Афиша
фестиваль інноваційного кіно у Дніпрі

Ніно Катамадзе в Дніпрі
Статьи и рассказы о городе Днепропетровске
Вернуться в раздел "Статьи и рассказы о городе Днепропетровске" >>>У 1911 році було знято фільм Запорізька Січ


У 1911 році було знято фільм "Запорізька Січ". I знято його було в нашій Лоцманській Кам'янці!! Режисер Данило Сахненко.

На жаль фільм цей не зберігся. Було знайдено лише чотири кадри з цього фільму. І в публікації лише один з них.

IСТОРIЯ ФIЛЬМУ. В 1911 році новостворена в Катеринославі підприємцем Щитиніним та оператором і режисером Данилом Сахненком, кінокомпанія "Батькiвщина" зняла свій перший повнометражний фільм — «Запорізька січ» або «Облога запорізька».
Картина розповідала про героїчне минуле Запорозької Січі в XVII столітті, про бойові подвиги запорізьких козаків і кошового Івана Сірка, що захищали Україну від татар і турків. Фільм було відзнято у вересні 1911 року на території Лоцманської Кам'янки (тепер місцевість Днiпра).

Катеринославська газета тоді писала: "На березі Дніпра побудували курені, хати, трохи не півсела запросили взяти участь у «баталії». Для всіх учасників баталії пошито спеціально історичне убрання. В цій баталії бере участь коло 400 душ, з гарматами і човнами на Дніпрі".

Київська газета того часу «Засів» від 30 вересня 1911 року повідомляє:
"Відома кінематографічна фірма братів Пате хоче випустити картину «Напад татар на Запорізьку Січ». Щоб ся картина мала справжній вигляд, фірма хоче улаштувать показний бій на березі Дніпра, на місці колишньої Січі. З цією метою агенти фірми робили досліди Дніпра на всьому протязі між Олександрівським і Катеринославом і спинились на Лоцманській Каменці, як найбільше підхожому місці.

Фільм знімався за участі нащадків козаків на дніпровських порогах на історичних місцях колишньої Січі. У сценах фільму беруть участь понад 400 людей з гарматами та човнами з мешканців Лоцманської Кам'янки, - нащадків запорозьких козаків". Консультував знімальну групу історик Дмитро Яворницький. Ним було надано історичний козацький одяг, що зберігавсяв iсторичному музеї.

Спеціально для фільму композитором і хоровим диригентом Олександром Векслером-Стрижевським була написана музика. Декорації робив художник Є. Шпалик. Багато жителів Катеринослава добровільно збирали для знімань одяг, побутове оздоблення, робили бутафорську зброю. Фільм вийшов у прокат у січні 1912 року. Фільм «Запорізька Січ» створено у 1911—1912 роках працівниками першого в Україні акціонерного товариства «Южнорусское этнографическое акционерное общество Щукин, Сахненко и К».

Дотепер фільм не зберігся. На думку деяких істориків кіно, фільм можливо зберігся і знаходиться у Французькій Синематеці.

За матеріалами Вікіпедії.


Комментарии пользователей

Имя, дата Комментарий


Добавить свой комментарий


Ф.И.О.

E-mail:*Комментарий:

* Ваш e-mail не будет доступен пользователям!


Рекомендуем
Synevo 01


Курортно-гостиничный комплекс "Солнечная" Затока, Каролино-Бугаз, Одесская область

АНГЛИЙСКИЙ КЛУБ СЭМ в Днепропетровске

Письменные переводы

Безвиз. Биометрический паспорт. Проблемы
ГлавнаяНовости Днепропетровска • • Театральная афиша


По вопросам размещения,
сотрудничества и рекламы обращайтесь:
e-mail: prodneprsite@gmail.com

Администрация сайта не несет ответственности
за размещенную информацию в разделах объявлений и форуме.